• Turystyka

  Noclegi
  Oferta noclegowa

 • Turystyka

  Noclegi
  Oferta noclegowa

 • Turystyka

  Noclegi
  Oferta noclegowa

Szkolenie w Wolierowej Hodowli Głuszców

W dniach 5-8 czerwca 2014 roku dziewięciu pracowników Nadleśnictwa Głęboki Bród, którzy bezpośrednio lub pośrednio biorą udział w realizacji projektu LIFE11 NAT/PL/428, wzięło udział w szkoleniu w Wolierowej Hodowli Głuszców w Jaworzynce, w Nadleśnictwie Wisła. Szkolenie, związane z realizowanym projektem LIFE, dotyczyło  wielu aspektów głuszca. Poza zagadnieniami z zakresu ekologii i biologii gatunku, uczestnicy szkolenia mogli poznać aspekty hodowli, lęgów i odchowu piskląt. Szkolenie bowiem odbywało się w trakcie okresu jeszcze składania jaj przez głuszki, ale również  lęgnięcia się piskląt i pierwszych tygodni ich życia.

Wolierowa Hodowla Głuszców w Jaworzynce prowadzona jest od 12 lat przez Nadleśnictwo Wisła i może być taką wzorcowym przykładem działań ochronnych podejmowanych na rzecz tego gatunku. Od początku istnienia w hodowli odchowano ponad 750 piskląt, na wolność zostało wypuszczonych 650 głuszców.

Więcej informacji o hodowli można znaleźć:
http://www.wisla.katowice.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/wolierowa-hodowla-gluszcow#.U-HFr-I0_po