• Turystyka

  Noclegi
  Oferta noclegowa

 • Turystyka

  Noclegi
  Oferta noclegowa

 • Turystyka

  Noclegi
  Oferta noclegowa

Jazz na Buduku 2015

18 lipca 2015 roku odbyło się na terenie Nadleśnictwa Głęboki Bród seminarium edukacyjne połączone z koncertem jazzowym. Z zaproszenia do lasu skorzystało wiele osób.

Chętni mogli uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez leśników i przespacerować się ścieżkami przyrodniczo – leśnymi. Po południu odbyło się seminarium edukacyjne w Zielonej Klasie, które otworzył referat prof. dr hab. Andrzeja Grzywacza na temat królestwa grzybów. Wykładu wysłuchało około 800 osób.

Podsumowaniem dnia był koncert muzyki jazzowej. XII edycję Jazzu na Buduku rozpoczął występ zespołu Apple Tea Jazz Band nazywanego exportowym towarem Białorusi. Zespół wystąpił w składzie: Igor Satsevitch (gitara basowa), Alexander Sapega  (perkusja), Konstantin Goriatchiy (instrument klawiszowe), Michail Filipenia (gitara), Vitaliy Yamuteev (saksofon tenorowy, klarnet), Igor Lutiy (saksofon altowy). Następnie na scenie pojawił się Wojciech Karolak – jeden z najsłynniejszych wirtuozów organów Hammonda w Europie, który wystąpił z Tomaszem Grzegorskim (saksofon tenorowy), Jerzym Małkiem (trąbka) i Arkiem Skolikiem (perkusja). Gwiazdą wieczoru był Ed Cherry – znakomity gitarzysta znany z wieloletniej współpracy z trębaczem Dizzym Gillespie. Akompaniowali mu Arek Skolik (perkusja) i Adam Kowalewski (kontrabas).

Wydarzenie było idealną okazją do kształtowania wizerunku leśnika. Na przygotowanym stoisku edukacyjnym leśnicy udzielali licznie przybyłym informacji o misji Lasów Państwowych i celach gospodarczych realizowanych przez leśników. Zainteresowani dowiedzieli się na czym polega leśnictwo wielofunkcyjne. Wydarzenie było znakomitym przykładem realizacji pozaprodukcyjnych funkcji lasu.

 

Plakat1