• Turystyka

  Noclegi
  Oferta noclegowa

 • Turystyka

  Noclegi
  Oferta noclegowa

 • Turystyka

  Noclegi
  Oferta noclegowa

Głuszce w cyklu „Las Story”

Na początku września gościliśmy ekipę filmową realizującą kolejny odcinek z cyklu „Las story”. Jest to seria 14 programów ukazujących przyrodę polskich lasów i zafascynowanych nią ludzi. Tym razem, ekipa filmowa i prowadzący serię – dr Sabina Pierużek-Nowak i dr Robert Mysłajek zawitali do Puszczy Augustowskiej, aby nakręcić film o głuszcu i realizowanym projekcie LIFE.

W filmie możemy między innymi zobaczyć proces zakładania nadajników telemetrycznych VHF i uwalnianie ptaków do środowiska naturalnego Puszczy Augustowskiej.

Seria „Las story” jest reżyserowana przez Joannę Łęską i Dorotę Adamkiewicz. Poza prezentacją zagrożonych wyginięciem gatunków, autorki programu chciałyby przybliżyć widzom  prawdziwych ludzi lasu – oddanych swojej pracy leśników, pasjonatów, którzy sadzą drzewa, dokarmiają zwierzęta, prowadzą programy reintrodukcji zwierząt. Dotychczas zrealizowane filmy o wilku, rysiu, żubrze i bocianie czarny można obejrzeć na stronie http://vod.tvp.pl/audycje/wiedza/las-story/wideo

Kolejny odcinek „Las story” -  poświęcony głuszcom z Puszczy Augustowskiej będzie można obejrzeć w najbliższą sobotę 11 października na TVP1. Serdecznie zapraszamy!