• Turystyka

  Noclegi
  Oferta noclegowa

 • Turystyka

  Noclegi
  Oferta noclegowa

 • Turystyka

  Noclegi
  Oferta noclegowa

Leśnicy uczcili pamięć o „Żołnierzach Wyklętych”

Dodano: 02 marca, 2016

1 marca 2016 roku w związku z Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, delegacja leśników z Nadleśnictwa Głęboki Bród wspólnie z delegacją leśników z Nadleśnictwa Pomorze złożyła kwiaty pod pomnikowym krzyżem w Gibach.      

Kolejne głuszce są już na wolności

Dodano: 23 października, 2015

Schyłek lata i początek jesieni w naszym nadleśnictwie ponownie upłyną pod znakiem uwolnienia głuszców z wolier adaptacyjnych do ich naturalnego środowiska w Puszczy Augustowskiej. Czynna ochrona nizinnych populacji głuszca Z hodowli głuszców w Nadleśnictwie Głęboki Bród wypuszczono na wolność osiemnaście kuraków. Od 2012 roku Nadleśnictwo Głęboki Bród wraz z Nadleśnictwem Ruszów realizuje projekt poświęcony czynnej ochronie głuszca. Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Więcej »

„Wyprawa-poprawa”

Dodano: 23 października, 2015

…to hasło tegorocznej akcji Sprzątania Świata Akcja Sprzątania Świata organizowana i koordynowana przez Fundację Nasza Ziemia odbywa się w Polsce już po raz 22. W tym roku Nadleśnictwa Głęboki Bród przeprowadziło z Zielonej Klasie warsztaty recyklingowe dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Karolinie. Uczniowie przygotowali plakaty, które następnie omówili. Z perspektywy kilku lat można stwierdzić, że coroczna akcja Więcej »

Konsultacje zabiegów gospodarczych w lasach HCVF

Dodano: 22 października, 2015

Nadleśnictwo Głęboki Bród ogłasza rozpoczęcie konsultacji społecznych w sprawie zabiegów gospodarczych zaplanowanych w lasach HCVF na 2016 rok. Nadleśnictwo Głęboki Bród zawiadamia o rozpoczęciu konsultacji zabiegów gospodarczych planowanych do wykonania w 2016 roku na obszarach HCVF (Lasach o szczególnych walorach przyrodniczych) W ramach konsultacji Nadleśnictwo Głęboki Bród zamieszcza zestawienie zabiegów gospodarczych w lasach HCVF.   Zabieg               Nazwa zabiegu CP                      czyszczenie Więcej »

Jazz na Buduku 2015

Dodano: 20 lipca, 2015

18 lipca 2015 roku odbyło się na terenie Nadleśnictwa Głęboki Bród seminarium edukacyjne połączone z koncertem jazzowym. Z zaproszenia do lasu skorzystało wiele osób. Chętni mogli uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez leśników i przespacerować się ścieżkami przyrodniczo – leśnymi. Po południu odbyło się seminarium edukacyjne w Zielonej Klasie, które otworzył referat prof. dr hab. Andrzeja Grzywacza na temat królestwa Więcej »

Mamy pisklęta głuszca

Dodano: 10 czerwca, 2015

Od tygodnia w Ośrodku Hodowli Zachowawczej Głuszców w Nadleśnictwie Głęboki Bród lęgną się pisklęta głuszca. Gniazda w tym roku założyły 3 samice. Po złożeniu jaj, co trwało nawet kilkanaście dni, dwie kury pozostały na gniazdach, wysiadując jajka przez około 25 dni. Część jajek z opuszczonego gniazda zostało przeniesionych do inkubatora, reszta przełożona do gniazda, na którym zasiadła specjalnie do tego Więcej »

Leśnicy biegają na orientację

Dodano: 10 czerwca, 2015

XVI Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na orientację już za nami. Tradycyjnie reprezentacja Nadleśnictwa Głęboki Bród wzięła udział w zawodach. Biegi na orientację są sportem bardzo wszechstronnym i coraz bardziej popularnym. Sport ten nie polega tylko na samym bieganiu, lecz przede wszystkim na myśleniu, wybieraniu najlepszych (najszybszych) wariantów przebiegu od punktu do punktu.  W nieznanym terenie, uczestnik na starcie otrzymuje Więcej »

Leśnicy na podium

Dodano: 01 czerwca, 2015

30 maja odbyły się nad Jeziorem Pomorze Mistrzostwa w Wędkarstwie. Leśnicy z Nadleśnictwa Głęboki Bród wygrali zawody we wszystkich kategoriach! Bartosz Jędraszak – leśniczy do spraw łowieckich – został najlepszym wędkarzem. Złowił największą rybę drapieżną. Wygrał również w kategorii za największą wagę złowionych ryb. Dodatkowo reprezentacja nadleśnictwa została najlepszą drużyną w kategorii za największą wagę złowionych ryb. Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Więcej »

„Leśne spotkania z poezją” – VIDEO

Dodano: 27 maja, 2015

Podczas konkursu recytatorskiego wyłoniła się prawdziwa perełka – Weronika Sztabińska. Jej rewelacyjny występ zachwycił wszystkich! Na zmagania konkursowe zgłosiło się wielu miłośników przyrody i poezji. Poziom był tak wysoki, że z trudnością wyłoniono laureatów. Uczestnicy mogli popisać się swoimi aktorskimi umiejętnościami i w leśnej scenerii zaprezentować przygotowany utwór poetycki.

Dzień LIFE NATURA 2000

Dodano: 25 maja, 2015

23 maja leśnicy z Głębokiego Brodu wzięli udział w obchodach Dnia NATURA 2000. Impreza odbyła się przy Muzeum Wigier w Starym Folwarku. Współorganizatorami obchodów były 3 instytucje realizujące projekty LIFE: Nadleśnictwo Głęboki Bród, Wigierski Park Narodowy oraz Stowarzyszenie „Człowiek i Przyroda”. W programie obchodów znalazły się prezentacje stoisk projektów, warsztaty, gry i zabawy oraz wykłady dotyczące tematyki realizowanych projektów finansowanych Więcej »